İngiliz devi resmen satılıyor! Rekor rakam…

Mirror’ın Katar’da yayın yapan Al-Watan’da yer alan haberde Şeyh Jassim bin Hamad Al Thani’nin teklifinin kabul edildiği ve kulübü devralacağı belirtildi.

Haberde anlaşmayla ilgili duyurunun yakın zamanda yapılacağı ifade edilirken Manchester United için Jassim bin Hamad Al Thani ile birlikte İngiliz petrokimya şirketi INEOS’un sahibi Jim Ratcliffe teklifte bulunmuştu.

“Sürece herhangi bir etkim yok”

Manchester United Teknik Direktörü Erik tne Hag, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada kulübün satış sürecine ilişkin herhangi bir bilgi sahibi olmadığını ve sürece etki etmediğini söyledi.

Hollandalı antrenör açıklamasında, “Neler olduğunu bilmiyorum. Bildiğim tek şey Manchester United’ın dünyanın en büyük kulüplerden biri olduğu. Ama futbolda iyi bir kadro kurabilmek için paraya ihtiyacınız var ve günün sonunda başarılı olup olamayacağınza oyuncuların seviyesi karar veriyor.” ifadelerini kullanmıştı.

İyi bir kadro kurulabilmesi için yatırım yapmaları gerektiğini belirten Erik ten Hag, “İyi bir kadro için paraya ihtiyacımız olduğunu ve üst düzey oyuncular için çok fazla ödeme yapılması gerektiğini herkes biliyor.” açıklamasında bulunmuştu.

Manchester United için teklifler neler?

Jim Ratchliffe’in Glazer ailesine sunduğu teklif, Şeyh Jassim’in teklifine göre farklı.

Ratchliffe’in, Manchester United’ın yüzde 60’lık kısmı için teklif yaptığı ve teklifin Glazer ailesinin bir süre daha kulüpte kalması yönünde.

İngiliz basınında yer alan haberlerde bu teklifin Şeyhi Jassim’in teklifine göre daha düşük olmasına rağmen uzun vadede kulübe daha fazla değer katacağının düşünüldüğü aktarıldı.

Şeyhi Jassim’in ise Glazer ailesine kulübün tamamı için teklif yaptığı ve bu tutarın, 1 milyar sterlinlik yatırımla birlikte toplam 6 milyar sterlin olduğu kaydedildi.

Kasım ayında başlayan satış sürecinin ilerleyen günlerde sonuçlanması bekleniyor.

Rekor kırılabilir

Glazer ailesinin vereceği karara göre geçtiğimiz yıl satılan NFL takımlarından Denver Broncos’un rekorunun kırılabilir.

Manchester United’ın olası satışının en az 5 milyar sterline tamamlanması bekleniyor.

Broncos, geçtiğimiz yıl 4.5 milyar dolara satılmıştı.

Erik ten Hag’la yeni dönem, ilk kupa

Bu sezon başında Manchester United’ın başına geçen Erik ten Hag, yeni takımıyla ilk kupasını İngiltere Lig Kupası’nda kazandı.

Lig Kupası finalinde Newcastle United’ı 2-0 mağlup eden Manchester United, sezonun ilk kupasını müzesine götürmüştü.

F.A. Cup finalinde ezeli rakibi Manchester City’ye mağlup olan Manchester United, ligi üçüncü sırada bitirirken UEFA Avrupa Ligi’ne çeyrek finalde veda etmişti.

KAYNAK: NTV SPOR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir