Ünlü oyuncuya şantaj: 40 Bin Dolar kaptırdı

Posted by

Ünlü oyuncu Kubilay Aka’ya ulaşan şantajcılar genç oyuncunun müstehcen fotoğraf ve videolarını piyasaya süreceği şantajıyla önce 40 bin dolar para aldı. Geçtiğimiz Nisan ayında meydana gelen olayda, ‘Aile hayatını bitireceğim’ diyen şantajcılar ardından 60 bin dolar daha para istedi. Şantajcılara bu kez istediğini vermeyen Kubilay Aka soluğu savcılıkta aldı.

Sabah’tan Dilek Yaman Demir’in haberine göre ünlü oyuncu Kubilay Aka’nın geçtiğimiz nisan ayında telefonuna bir mesaj geldi. Mesajda ünlü oyuncuya ait olduğu iddia edilen çıplak fotoğraflar ve cinsel ilişki videoları vardı.

Söz konusu fotoğraf ve videoları sosyal medyada ifşa edeceğini söyleyen kimliği belirsiz şahıs, ünlü oyuncudan 40 bin dolar para talep etti.

Yayınlanan görüntülerle itibaren zedeleneceğini düşünen ünlü oyuncu kendisine gönderilen banka hesabına söz konusu parayı havale etti.

Yurtdışına ait başka bir numaradan geçtiğimiz günlerde ünlü oyuncuya yeniden mesaj geldi.

Mesajda yine ünlü oyuncuya ait olduğu iddia edilen başka cinsel görüntüler ve aynı şantaj içerikli cümleler yer alıyordu.

Şantaja maruz kalan ünlü oyuncudan bu kez 60 bin dolar talep edildi.

Ünlü oyuncu söz konusu fotoğrafların kendisine ait olmadığını ve parayı yatırmayacağını söylediğinde ise telefon kullanıcısı ünlü oyuncunun ev adresini, kişisel bilgilerini ve ailesine ait bilgilerinin kendisine mesaj olarak gönderilip, ‘Aile hayatını bitireceğim.

İKİNCİ KEZ ŞANTAJA BOYUN EĞMEDİ

‘Bu videoları sosyal medyada yayınladığımda senin kariyerinde noktalanacak’ şeklinde tehdit içerikli mesajlara maruz kaldı.

Ünlü oyuncu mesajlar sonrası İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Kendisinden şantaj yoluyla para talep eden kimliği belirsiz kullanıcıların Nisan ayında 40 bin dolar para almalarına rağmen hala şantaja devam ettiklerini ve maruz kaldığı tehditler nedeniyle korktuğunu belirten ünlü oyuncunun ihbar üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.