Ümraniye’de 3 milyonluk elektronik eşya çalındı

Posted by

İstanbul’un Ümraniye ilçesindeki bir teknoloji mağazasına 21 Haziran günü gece saatlerinde gelen yüzleri maske ve şapkayla kapalı hırsızlar, levye ile mağazanın vitrin camlarını tuzla buz etti.

Hırsızlar, vitrinlerde ve raflarda bulunan laptop, ekran kartı, işlemci üzere elektronik eşyaları çaldı.

3 milyonluk elektronik eşya çalındı

Teknoloji mağazasına giren hırsızlar, 3 dakikada 3 milyon TL’lik elektronik materyal çaldıktan sonra olay yerinden kaçtı.

Öte yandan olay yerinde polisin yaptığı incelemede kan izlerinin bulunduğu, levyeyle camları kıran bir hırsızın cam kesiminin isabet etmesiyle yaralanmış olabileceği öğrenildi.

Alarmı duymalarına karşın kaçmayıp içeri girip boşalttılar

İHA’ya yaşananları anlatan mağaza müdürü Necati Özdağ, “Giren hırsızlar muhakkak ki eserleri tanıyordu, daha evvelden keşfe gelmişler buraya. En kıymetli eserlere yöneldiler. Ekran kartı ve laptoplara yönelip 3 milyonluk mal aldılar. Bu olay büsbütün 3 dakika içinde oluyor. İmgeyi izleyince şok geçirdik. Sabah geldiğimizde her yer dağılmıştı. Camları kırmışlar. Laptopları sökerken, kablolara da ziyan vermişler. Tekrar çalışmaya başladık. Burada güvenlik tedbirleri alınmış halde lakin alarmı duymalarına karşın kaçmayıp, kepengi kırıyor, içeri girip boşaltıp çıkıyorlar.” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.