Ümit Şengül: ‘Önemli bir ders oldu’

Posted by

Spor Toto Harika Lig’in birinci hafta gayretinde deplasmanda Medipol Başakşehir’e 4-0 mağlup olan Kasımpaşa’nın teknik sorumlusu Ümit Şengül, bugünkü maçın kendileri için düzgün bir ders olduğunu söyledi.

Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda oynanan müsabakanın akabinde basın toplantısında açıklamalarda bulunan Şengül, “Maça düzgün hazırlandık ancak rakibimizin Avrupa maçları oynaması, onların bizden daha hazır olduğunun en değerli göstergesiydi. Başakşehir’i galibiyetinden ötürü tebrik ediyorum. Savunmada kıymetli eksiklerimiz var. Süreç içinde ortamıza katılanlar olacak. Geçen sene takımımızda olan iki oyuncudan birisi Tarkan’ın dönüşü 1-2 ay sürecek. Savunmadaki badireleri giderdikten sonra geçen yılki ritmimizi yakalayıp çok yeterli işler yapacağımıza inanıyoruz. Bugünkü maç bizim ve oyuncular için kıymetli bir ders oldu. İnşallah geçen yıldan çok daha yeterli oynayan bir Kasımpaşa olacak.” tabirlerini kullandı.

Ümit Şengül, transferle ilgili gelen bir soruya ise “Transfer yapılacak. Önümüzdeki hafta ortamıza katılanlar olacak. Bununla ilgili çalışmalar devam ediyor. Geçen yılki hamle oyuncularımız elimizde büsbütün duruyor. Onların ritmini yakalamasını bekliyoruz. Yeni gelen arkadaşlar da adapte olunca daha da farklı olacaktır. Bahoken, Fransa Ligi’nde kendini ispat etmiş bir oyuncu. Celina’yı da 2 yıldır istiyorduk ve o da bugün ikinci yarıda oynadı. Daha da katkı sağlayacaktır.” karşılığını verdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.