Ulusal Savunma Bakanı Akar’dan Ege’de F-16 ile uçuş: Çanakkale Şehitler Abidesi’ni selamladı

Posted by

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Lideri Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Kumandanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Hava Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Atilla Gülan ile geldiği 1. Ana Jet Üs Komutanlığında Hava Kuvvetleri Komutanlığının 2022-2023 Eğitim Uçuş Eğitim Yılı’nın açılışını özel bir uçuşla yaptı.

AA

Akar, uçuş için “Her vakit her yerde” parolasıyla vazife yapan 113. Filo Komutanlığı’na geldi. “Ceylan” davet ismine sahip Filo Komutanlığının işçisi tarafından karşılanan Akar, daha sonra uçuşa yönelik “Ceylan Filo Başkan Brifingi” aldı.

Uçuş brifinginin akabinde Bakan Akar, Hava Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Gülan ile teçhizat odasına geçti.

AA

Uçuş teçhizatlarını kuşanan Akar, evvel uçak başına, buradaki son denetimlerin tamamlanmasının akabinde ise F-16’nın kokpitine geçti.

AA

Kontroller sonrasında Akar, F-16 savaş uçağı ile Ege Denizi’nin kuzeyinde üçlü kol uçuşuna liderlik ederek 2022-2023 Uçuş Eğitim Yılı’nın açılış uçuşunu gerçekleştirdi.

AA

Çanakkale Boğazı üzerinden uçan Akar, Şehitler Abidesi’ni selamladı. Akar, burada “Ceylan 30” davet kodu ile koldaki öteki işçiye hitap ederek, “Başta Çanakkale’de yatan şehitlerimiz olmak üzere tüm aziz şehitlerimize layık olmaya çalışacağız, uğraşımıza Çanakkale ruhu ile devam edeceğiz” diye konuştu.

Akar, bugüne kadar gerçekleştirdikleri başarılı vazifelerden ötürü işçisi kutlayarak, yeni uçuş yıllının da başarılı geçmesi temennisinde bulundu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.