Twitter’dan Elon Musk’a onay!

Posted by

Twitter İdare Heyeti, hissedarların toplumsal medya şirketinin Tesla ve SpaceX’in Üst Yöneticisi Elon Musk’a 44 milyar dolara satışını onaylamasını oy birliğiyle tavsiye etti.

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi’ne (SEC) yapılan bildirimlerde, hissedarlara yönelik olarak “Twitter İdare Konseyi, oy birliğiyle birleşme kontratının kabulü için oy vermenizi tavsiye ediyor.” sözü yer aldı.

Bildirimde, hissedarların sahip olduğu pay sayısı ne olursa olsun oylarının çok kıymetli olduğu vurgulandı.

ANLAŞMA SAĞLANDIĞI DUYURULMUŞTU

Daha evvel Twitter’da yüzde 9,2’lik pay satın alan Elon Musk, 14 Nisan’da SEC’e yaptığı bildirimde, Twitter’ın tamamı için pay başına 54,2 dolarlık teklifte bulunmuştu.

Twitter’dan 25 Nisan’da yapılan açıklamada, şirketin Musk’a satılmasına yönelik muahedenin sağlandığı duyurulmuştu.

Musk, 13 Mayıs’ta toplumsal medya şirketi Twitter’ı yaklaşık 44 milyar dolara satın alma muahedesinin süreksiz olarak askıya alındığını duyurmuştu.

Elon Musk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Twitter muahedesinin, “spam ve geçersiz hesapların toplam kullanıcıların yüzde 5’inden azını oluşturduğu hesaplamasına dair beklenen ayrıntılar nedeniyle” süreksiz olarak askıya alındığını açıklamıştı.

Öte yandan, Musk, Katar Ekonomik Forumu kapsamında Bloomberg’e verdiği röportajda, muahedenin hissedarlar tarafından onaylanmasını, Twitter mutabakatıyla ilgili birkaç “çözülmemiş meseleden” biri olarak sıralamıştı.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.