Trabzonspor – Galatasaray müsabakasında deplasman seyirci yasağı olacak

Posted by

Süper Lig’in 4. haftasında 28 Ağustos Cumartesi akşamı saat 21.45’te Trabzonspor ile Galatasaray karşı karşıya gelecek. Dev uğraş öncesi Trabzon Valiliği’nde bir toplantı yapıldı. Toplantıdan, Galatasaray taraftarını üzen karar çıktı.

Galatasaray taraftarı, maçta olmayacak

Trabzon Vilayet Spor Güvenlik Şurası’ndan yapılan açıklamada, Trabzonspor ile Galatasaray ortasında oynanacak Harika Lig müsabakasında sarı-kırmızılı taraftarların Medical Park Stadyumu’na alınmayacağı açıklandı.


TFF, deplasman yasağını kaldırmıştı

Türkyiye Futbol Federasyonu (TFF), Temmuz ayında alınan kararla deplasman seyirci yasağının kaldırıldığını duyurmuştu. Yapılan duyuruda, üç ligde de konut sahibi kulüplerin, konuk kadronun yazılı onayı ve vilayet ya da ilçe spor güvenlik heyetinin uygun bulması halinde, en fazla yüzde 10 olan konuk kadro seyirci kapasitesinin yüzde 30’a yükseltildiği aktarılmıştı.

Güvenlik konseyinin onaylaması gerekli

Ev sahibi kulüplerin, stattaki oturma kapasitesinin en az yüzde 5’i oranında konuk kadro seyircileri için yer ayırma zorunluluğunun devam edeceğinin vurgulandığı açıklamada, her üç ligde de kulüplerin mutabakatı ve vilayet ya da ilçe spor güvenlik heyetlerinin onayıyla, konuk grup tribünlerinin konut sahibi kulüpler tarafından kullanılabileceği belirtildi.


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.