Quantum Resistant Ledger Nedir? QRL Ne İşe Yarar?

Posted by

Quantum Resistant Ledger nedir? Quantum Resistant Ledger, kuantum bilgisayarlarına dayanıklı Blockchain’i yaratmayı amaçlayan bir projedir. Bu makalede Quantum Resistant Ledger nedir, ne sunar, QRL coin nedir, nasıl alınır gibi merak edilen soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Kriptokoin.com olarak, sizin için araştırdık.

Kuantum ve Blockchain

Kuantum hesaplama, klasik bilgisayarların kodlaması imkânsız olan karmaşık sorunları çözmek için ortaya çıkan bir teknolojidir. Zamanla, kuantum mekaniği yasalarını kanalize eden kuantum bilgisayarlarındaki artış, geleneksel bilgisayarların önüne geçti. Bu durum, kuantum bilgisayarların gelişiminde bir dönüm noktası oldu. Bununla birlikte bazı araştırmacılar, kuantum alanının Blockchain alanını istikrarlı bir şekilde geçeceğini tahmin ediyor.

Yani Bitcoin ve Ethereum’un imza şemaları kuantum bilgisayarlarına karşı son derece savunmasız. Sonuç olarak, Blockchain teknolojisini kuantum saldırılarından korumak için güvenli bir teknolojiye ihtiyaç var. Quantum Resistant Ledger (QRL), bu sorunları çözme amacıyla 2018 yılında ortaya çıktı. QRL için iki yıllık kapsamlı geliştirme, birkaç üçüncü taraf denetimi ve XMSS imza şeması gerekti. Ancak sonunda başardılar.

Quantum Resistant Ledger Nedir?

Quantum Resistant Ledger (QRL), kuantuma dayanıklı eksiksiz bir Blockchain ağıdır. Temelde, XMSS tarafından güvence altına alınan güvenli bir platformdur. XMSS, platformu kuantum saldırılarına karşı dirençli kılan, NIST onaylı, karma tabanlı güvenli bir dijital imza şemasıdır. Bir geliştirme ekosistemi ve bazı merkeziyetsiz uygulamalar, platformun güvenliğini tamamlar.

Çeşitli yönlerin kapsamlı karışımı, kullanıcıların kuantum dirençli ağı kullanarak Blockchain uygulamalarını oluşturmalarını sağlar. Ağı kaçınılmaz geleneksel ve kuantum hesaplamaya karşı korumanın yanı sıra, QRL ayrıca bir siyah kuğu potansiyeline sahiptir. Ani uyarı olmadan teknolojiyi hızlı ve geri döndürülemez bir şekilde ilerletir.

Quantum Resistant Ledger ne sunar?

Kullanıcılar, Quantum Resistant Ledger içerisindeki cüzdanla, dijital varlıklarını güvenli bir şekilde saklayabilmektedir. Kuantum teknolojisine dayanıklı bir şekilde ağ içerisinde iletişim kurmak da mümkündür. Bununla birlikte geliştiriciler, QRL ağının zengin API deneyiminin tadını çıkarabilmektedir. XMSS şemasını kullanan ilk Blockchain olması nedeniyle çok güvenli bir platformdur. Geliştirici odaklı, kullanıcı dostu ve bilimsel temelli yapısıyla gelişmeye devam etmektedir.

QRL nedir? Ne işe yarar?

QRL, Quantum Resistant Ledger projesinin yerel kripto para birimidir. Bu altcoin, kripto para birimlerinin bilimsel bir alternatifi gibidir. Merkez bankacılığının yerini almayı ve fon hareketinin kesin ve tutarlı bütünlüğünü sağlamayı amaçlar. Proje, Blockchain teknolojisi ile kuantum para birimini birleştirir. Ayrıca, kullanıcılar için teknoloji tabanlı finansal çözümler sunar. Temelde QRL, verimli veri analizi, yüksek güvenlik standartları ve gelişmiş müşteri deneyimine olanak tanır.

Quantum Resistant Ledger nedir? QRL nasıl alınır?

Quantum Resistant Ledger, bilim temelli ve geleceğe dönük bir projedir. Bununla birlikte 2018 yılında piyasaya çıktığı için alanda nispeten yenidir. Bu nedenle, büyük borsalarda şu an için işlem görmemektedir. İlgili yatırımcıların QRL satın almak için Bittrex ve CoinTiger gibi borsalara erişmesi gerekir. Bunun ardından hesap oluşturmalı ve oluşturdukları hesabı doğrulamalılar. Böylece, cüzdanlarına QRL paritelerine uygun bir varlık yatırıp, tokeni satın alabilirler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.