Odessa’da denizde mayın patladı: İki kişi havaya uçtu

Posted by

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sırasında Karadeniz’e döşenen mayınlar Odessa’da can aldı. Yetkililerin tüm ikazlarına karşın kentte denize giren iki kişi mayın patlaması sonucu hayatını kaybetti. O anlar anbean kaydedildi.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinde beşinci ay geride kalırken, kıyı kenti Odessa müthiş manzaralarla gündem oldu.

Tüm ihtarlara karşın Odessa kentinde denize girenler mayının patlaması sonucu havaya uçarken, iki kişinin hayatını kaybettiği olayda bir kişi de ağır yaralandı.

Dün CCTV manzaralarını paylaşan Ukrayna medyasına nazaran, Karadeniz kıyı kasabasındaki patlamada iki kişinin de hafif yaralarla kurtulduğunu açıkladı.

KENT GENELİNDE PLAJALR KAPATILMIŞTI

Odessa’da yetkililer, halkı kıyılardan uzak durmaya ve denizde yüzmemeye çağırmış, kent genelinde plajlar kapatılmıştı.

Ukrayna medyasında yayımlanan imajlar, patlamanın şiddetini gözler önüne sererken, kıyıda duran şahısların de paniği görülüyor.

Haziran ayında da tekrar Odessa kıyısında bir baba ailesinin gözleri önünde mayına bastığı için hayatını kaybetmişti. Trajik olayın akabinde Ukraynalı yetkililer ‘denize girmeyin’ uyarısı yapmıştı.

Bölge yetkilileri, ‘Polis, Odesa bölgesi sakinlerini ve konuklarını sıkıyönetim kurallarına mutlaka uymaya çağırıyor. Karadeniz’in kıyı muhafaza bölgesine gitmeyin, mayınlı denizde yüzmeyin.” açıklaması yayınladı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.