Nemanja Bjelica Fenerbahçe Beko’ya geri dönüyor

Posted by

ING Basketbol Ligi’nin son şampiyonu Fenerbahçe Beko’da gelecek dönemin takım planlaması sürerken, üst üste gelen ayrılıkların akabinde flaş bir gelişme yaşandı.

Fenerbahçe Beko, eski oyuncusu Nemanja Bjelica ile 2 yıllık mutabakata vardı. Yurt dışından ve NBA’den çeşitli teklifler almasına karşın Sırp yıldızın tercihinin Fenerbahçe Beko olduğu belirtildi.

4 ve 5 numara konumlarında oynayabilen 34 yaşındaki Nemanja Bjelica, geçtiğimiz dönem Golden State Warriors formasıyla NBA’de şampiyonluk yaşamıştı.

2015’TE FENERBAHÇE İLE BİRİNCİLERİ YAŞADI

2013-2015 yılları ortasında Fenerbahçe formasını terleten Nemanja Bjelica, 2015’te NBA’ya gitti. NBA’da bugüne kadar Minnesota Timberwolves, Sacramento Kings ve Golden State Warriors için oynadı.

Bjelica, 2015 EuroLeague döneminde birinci defa Final Four’a yükselen Fenerbahçe Beko’nun en değerli yıldızı pozisyonundaydı ve MVP mükafatını kazanmıştı.

GOLDEN STATE WARRIORS’TAKİ İSTATİSTİKLERİ

Geçen dönem Golden State Warriors için 86 maça çıkan 34 yaşındaki yıldız, 16.1 dakikada yüzde 36.2 üçlük oranıyla 6.1 sayı, 4.1 ribaund ve 2.2 asist ortalamaları yakaladı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.