Microsoft Windows planını değiştirdi, Windows 12 için tarih belli oldu

Posted by

Microsoft, Windows yayın planını bir kez daha değiştiriyor. Yılda bir özellik güncellemesi taahhüdünden kısa bir süre sonra, şirket şu anda her üç yılda bir, aralarına dört adede kadar daha küçük özellik güncellemesi serpiştirilmiş tek bir önemli güncelleme yayınlamayı düşünüyor. Bu bilgi Windows Central tarafından yapılan bir açıklamaya dayanıyor.

Performans sorunları ve önceki sürümlerde sıkça rastlanan hatalar göz önüne alındığında, yılda iki kez yapılan bir büyük güncellemeden tek bir büyük güncellemeye geçiş, büyük ölçüde iyi karşılanmışı. Şimdi Microsoft, mevcut Windows sürümüne sürekli yeni özellikler akışı sağlarken “büyük” güncellemeleri yayınlamak için kendisine daha fazla zaman tanıyor.

Microsoft, özellik yayın planını her üç yılda bire uzatarak, örneğin yazıcıların çökmesine neden olan bir güncellemeyi yayınlamadan önce sorunları çözmek için yeterli zamana sahip olacak. Bir sonraki sürümün, Windows 11’in piyasaya sürülmesinden üç yıl sonra, 2024 için planlandığı bildiriliyor. Başka bir deyişle Windows 12, 2024 yılında yayınlanabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.