MHP’li belediye liderinin makam aracına silahlı akın: 2 yaralı

Posted by

Tokat’ın Erbaa ilçesine bağlı Tanoba Belde Belediye Lideri MHP’li Vural Özdemir’in makam aracına seyir halindeyken silahlı düzenlendi. Ön camdan içeri giren kurşunlardan biri araçta bulunan MHP’li Vilayet Genel Meclis Üyesi Ünal Umay’ın gözüne isabet ederken, Lider Özdemir ise kırılan cam kesimlerinin yüzüne isabet etmesiyle hafif biçimde yaralandı.

Olay saat 19.30 sıralarında Erbaa ile Tanoba beldesi yolunda yaşandı. İlçe merkezinden Tanoba beldesine giden ve Belediye Lideri Vural Özdemir’in kullandığı makam aracına kimliği belgisiz kişi ya da şahıslarca silahla ateş açıldı. Aracın şoför camını kırarak içeri giren mermi Özdemir’in yanında bulunan Vilayet Genel Meclis Üyesi Ünal Umay’ın başına isabet etti.

Başkan Özdemir ise kırılan cam kesimleri sebebiyle bedeninin çeşitli yerlerinden hafif halde yaralandı. Olayın akabinde Lider Özdemir, taarruza uğradıkları araçla Erbaa Devlet Hastanesi’ne geçti. Tedavi altına alınan Lider Özdemir ve Umay’ın sıhhat durumunun yeterli olduğu öğrenildi. Umay’ın gözüne gelen mermi çekirdeği sebebiyle görme kaybı yaşadığı belirtildi. Jandarma grupları taarruz ile ilgili çalışma başlattı.

Olayın duyulmasının akabinde AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Erbaa Belediye Lideri Ertuğrul Karagöl, siyasi parti temsilcileri, vilayet genel meclis üyeleri ve çok sayıda partili hastaneye akın etti.

Milletvekili Yücel Bulut, hastane ziyaretinin akabinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Belediye liderimiz çok şükür bu ataktan yara almadan kurtuldu. Ünal Umay beyin de operasyonu epeyce başarılı biçimde gerçekleşmiş. Şu an kaygı edeceğimiz bir şey yok. İsabet eden kurşun ve kesimleri çıkartılmış durumda. Birkaç günlük bir nekahet devri olacak. Tüm kolluk kuvvetlerimiz olay yerinde. Herkes bu olayı aydınlatmak için uğraş gösteriyorlar. Bütün arkadaşlarımızı sükûnet ve sabırla devam eden yargı tahkikatının sonucunu beklemeye davet ediyorum” dedi.

Olayın akşam saatlerinde beldeye giderken yaşandığını aktaran Tanoba Belde Belediye Lideri Vural Özdemir ise “Nereden geldiğini bilmediğimiz şey isabet etti. Sağlığımda çok şükür bir şey yok. Ünal ağabeyimde de hayati tehlike yok çok şükür. Buraya kadar gelenlerin ayaklarına sıhhat. Allah razı olsun. Hepinize teşekkür ediyorum. Olay isimli mercilerce araştırılıyor” diye konuştu. (DHA)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.