Meral Akşener’den Erdoğan’a ‘şükürsüzlük’ cevabı

Posted by

YETERLİ Parti başkanı Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Maalesef ülkemizde kimi kısımlarda bir şükürsüzlük, tatminsizlik, karamsarlık hali aldı başını gidiyor” açıklamasına cevap verdi.

DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener, partisinin TBMM’deki küme toplantısında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘şükür’ tavsiyesini eleştiren Akşener, “Bu millet şükretmeyi bilmiyormuş. Bay kriz ve avanesi ak kaşık, hatalı yeniden milletimizmiş. Millete hakaret ettiği repertuvarına artık de şükürsüzlüğü ekledi. Kendine gel Sayın Erdoğan. Allah’ın kelamıyla siyaset yapılmaz. Sen şükürden bahsediyorsun birinci cuma diyanet şükür fetvası veriyor. Bir de utanmadan çıkmışsın milletimize aslında razı olun diyorsun. Çok beklersin” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şükür konusunda da davette bulunan Akşener’in konuşmasından satır başları şöyle:

*Sayın Erdoğan’ın şahsen kaleme aldığı 20 yıllık büyük trajedinin artık yavaş yavaş sonuna geliyoruz.

*20 yıl evvel hak, adalet ve hürriyet yoluna çıkıyoruz diye başa gelenler 20 yılın sonunda zulüm ve istibdat yoluna acente oldular.

“TOPRAKLARIMIZ KAÇAK HENDEĞİNE DÖNÜŞTÜ”

*2002 yılının Kasımının serin bir pazar günü milletimizi Avrupa’ya götüreceğiz diye yola çıkanlar, hatırlayın gündüz vakti atılan havai fişeklerini…

*20 yılın sonunda Avrupa’ya gidecekken masraf ayak Orta Doğu’yu memleketimize getirdiler. Topraklarımız bir göç koridoruna, bir göçmen deposuna ve bir kaçak hendeğine dönüşmüş durumda.

“SAYIN ERDOĞAN’A SESLENMİŞTİM”

*AK Parti’nin berbat göç siyasetinin ortaya çıkardığı ekonomik, toplumsal, insani ve güvenlik sıkıntılarının tahlili için ÂLÂ Parti olarak 2019 yılı Haziran ayında Antalya’da DÜZGÜN Parti Genel Lideri olarak Sayın Erdoğan’a seslenmiştim.

*Senin ergen bir sonun var lakin Türkiye uygun bir yere hakikat gitmiyor. Beni devlet ismine görevlendir, yetkilendir. Ben Suriye’ye gideyim Esad ve etrafıyla görüşeyim ve ülkemizde Suriye’den gelen göçmenleri ülkelerine gönderelim’ diye teklif ettim.

*Sonra 2019 yılı Aralık ayında o vakit İstanbul milletvekilimiz olan Ümit Özdağ’ın önerisi ile Güvenlik Politikalarımı Liderimiz Sayın Aytun Çıray’ın başkanlığında Ankara’da bir çalıştay düzenledik göç konusunda. O çalıştayın sonunda ortaya çıkan yol haritasını ben milletimizle paylaştım.

*Milletimizin dikkatine sunduk ve o vakitten beri vatandaşlarımızdan gelen şikayetlere kulak vererek uygulayacağımız politikalarımızı ve tahlillerimizi dillendirmeye devam ettik.

*2019 Haziran’ında başlayan ve devam ettirdiğimiz bir göç çalışmasından bahsediyorum. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim.

*Mesela, çok enteresan bir sonuç paylaşayım. Suriyeli sığınmacıların Türkiye’de kalması halinde 2053 yılında Türkiye’nin nüfusunun 35 milyonu Suriye kökenli insanlardan oluşacak.

*Bu çalışmaları yaparken yapılması gerekenler konusunda iktidarı uyarmaktan geri durmadık, durmayacağız.

“KONUYU BAĞLAMINDAN KOPARDI”

*Türkiye’nin idaresini devralmaya hazır bir siyasi partinin sorumluluğu ile hareket ettik. İktidar sorunu görmezden gelmeye, zikzaklar çizmeye, yalpalamaya devam etti. Ensar, muhacir kavramları üzerinden mevzuyu bağlamından kopardı.

*Bir yandan muhalefetin bu bahisteki gündemini çalma anlayışına girerek beton ve briket üzerinden ürettiği kelamda tahlillerle günü kurtarmaya uğraş etti.

*2019 yılında ülkemizde 4 milyon sığınmacının varlığını tartışırken bugün 6-6.5 milyon sığınmacı ile karşılaştığımız kelam konusu.

*Sığınmacı sıkıntısını Erdoğan’ın sığ zihniyeti ile çözemeyiz. UYGUN Parti olarak bizim maksadımız sığınmacıların gayri insani bir halde ülkelerine sürülmesi değil dönüşlerinin kolaylaştırılmasıdır. Türkiye’de kalışlarını caydıracak önlemleri almayı da bir gereklilik olarak görüyoruz.

*Başta Avrupa Birliği olmak üzere sığınmacılara yönelik geliştirilen projelerin artık sığınmacılarının memleketlerine dönüşlerini kolaylaştırmaya yönelik olması gerektiğini düşünüyoruz.

*Sayın Erdoğan hiç değilse şu son bir yılda somut adımları atmak mecburiyetindedir. Bütün bu uğraşlarımızın maksadı ülkemizin güvenliği ve iyiliğidir.

*Sığınmacı ve denetimsiz güç konusunda da makul, akılcı ve itidalli bir yaklaşımla hareket etmeye devam edeceğiz.

*Bu sorun bize nazaran de partiler üstü bir sorundur. O nedenle diyoruz ki özel bir oturumla, milletimizin gözleri önünde probleme bakışımızı ve tahlil tekliflerimizi her bir siyasi parti olarak ortaya koyalım.

KONUT KRİZİ…

*Bay Kriz inatla ‘faiz sebep, enflasyon sonuç’ diye ahkam kestikçe, ‘Ben ekonomistim’ diye kürsü kürsü gezdikçe, milletimizin içinde bulunduğu kriz ortamı maalesef daha da derinleşiyor. Bugün gelinen nokta TÜİK’in açıkladığı enflasyon oranı bile yüzde 70 oldu.

*Yani kıskandıran bir performansla enflasyonda Arjantin’i sollamış olduk. Konut krizi ile karşı karşıya geldik.

*Bu hafta müjde diye açıklanan lakin aslında vatandaşın konut alma ihtimalini daha da imkansız hale getiren konut kampanyası barınma krizini daha da derinleştirecek.

Gerçekten Bay Kriz bu kelamım ona muştuyu verdikten sonra konut fiyatları bir gecede yüzde 10 arttı.

*Çakma müjdelerinizle milletimizi oyalamaya çalışmayı bırakın. Derhal akılcı adımları atmaya başlayın. İnsanlarımızı daha fazla mağdur etmeyin.

*TOKİ’nin asıl faaliyet alanına, yaşanabilir konutlar inşa etmeye odaklanmasını sağlayın. İnşaat girdileri sabit olmadığı sürece kaynak artırımı kâfi olmaz.

ERDOĞAN’A ‘ŞÜKÜR’ CEVABI

*Bay Kriz adeta kendi yapıtıyla gurur duyar üzere ülkemizi içine düşürdüğü vahim tabloyu izlemeye devam ediyor. Elinde bir tek çıtlattığı çekirdeği eksik.

*Bir müddet sonra izlemekten sıkılıyor, sıkıldıkça kürsüye çıkıyor bir ölçü esiyor. Esiyor lakin yağmıyor.

*Neymiş ‘bir şükürsüzlük, bir karamsarlık almış başını gidiyor’muş. Yani aslında milletimizin her şeyi varmış… Terörist, nankör demişti artık de şükürsüzü ekledi.

*KPSS’den 92 puan, 88 puan almış gencecik evlatlarımızı mülakatta eleyip 58 puan, 62 puan alanları tayin eden ayıların, dayıların yanına git onlara şükretmeyi öğret.

*O gençler meskenlerinde mutsuzluk, acı içinde yaşarken bu ayılar, dayılar vasıtasıyla ballı maaşlara gidip memuriyette de kalmayıp beş ay sonra müdür olmayı, şef olmayı isteyen o şükürsüzlere şükretmeyi öğret.

*20 yılda kendini düşürdüğün acınası duruma bak sayın Erdoğan. Elinden alınanlara şükredilmez Sayın Erdoğan.

*Merak etme az kaldı, memleketin heba ettiğin kaynaklarını, çaldığın hayatları biz geri vereceğiz. Sen aslında milletimizin razı olmasını istiyorsun.

“KENDİNE GEL SAYIN ERDOĞAN!”

*Kendine gel Sayın Erdoğan. Allah’ın kelamıyla siyaset yapılmaz. Sen şükürden bahsediyorsun birinci cuma diyanet şükür fetvası veriyor. Bir de utanmadan çıkmışsın milletimize aslında razı olun diyorsun. Çok beklersin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.