Meral Akşener: Türkiye’de doğumlarla 2053 yılında 35 milyon Suriyeli olacak

Posted by

Uygun Parti Genel Lideri Meral Akşener, bugün partisinin küme toplantısında konuştu.

Parti üyelerinin ve kameraların karşısına geçen Akşener, gündeme ait değerlendirmelerde bulunurken, hükümetin göçmen siyasetindeki haline da sert tenkitlerde bulundu.

Türkiye’de bulunan Suriyeli nüfusun doğumlarla da arttığına dikkat çeken Düzgün Parti Başkanı, Suriyelilerin dönmemesi sonucunda, Türkiye’deki nüfuslarının 31 yıl sonra 35 milyona ulaşacağını vurgulayarak şu sözleri kullandı;

“Türkiye makus bir yere gidiyor”

AK Parti’nin berbat göç siyasetlerinin ortaya çıkardığı dış siyaset meselelerinin tahlili için UYGUN Parti olarak 2019 yılı Haziran ayında Antalya’da UYGUN Parti Genel Lideri olarak sayın Erdoğan’a seslenmiştim. ‘Bu göç sorunu Türkiye’yi makûs bir yere gerçek götürüyor.

“Beni Esad ile görüştürün dedim”

Beni devlet ismine görevlendir, yetkilendir. Beşar Esad ile görüşeyim’ demiştim. Tekrar 2019 yılı Aralık ayında o vakit İstanbul milletvekilimiz olan Ümit Özdağ’ın önerisi, Aytun Çıray’ın başkanlığında Ankara’da bir çalıştay düzenledi. O çalıştayın sonunda ortaya çıkan yol haritasını milletimizle paylaştım.

“2053’te 35 milyon Suriyeli”

O vakitten beri de iktidara geldiğimizde farklı sığınmacı tiplerine yönelik uygulayacağımız siyasetleri tanımlamaya devam ettik. Çok enteresan bir sonuç paylaşayım size şimdiki haliyle. Suriyeli sığınmacıların Türkiye’de kalması halinde bu doğum suratında 2053 yılında Türkiye’nin nüfusunun 35 milyonu Suriye kökenli insanlardan oluşacak. 2053 sayı 35 milyon….


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.