Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a cevap: İşlerin biraz aksayacak

Posted by

CHP başkanı Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verdiği cevapta “‘Bürokrasiye demokratik hukuk sonları dışında kelam söyleyenler devletin düşmanıdır’ demişsin Erdoğan. Bu devletin gururlu evlatlarına ‘Kanun dışı buyrukları uygulamayın’ diye seslenmiştim. Senin ismine umut verici lakin işlerin biraz aksayacak” sözlerini kullandı.

CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın kelamlarına cevap verdi.

Erdoğan’ın “Bürokrasiye demokratik hukuk hudutları dışında kelam söyleyenler devletin düşmanıdır” dediğini belirten Kılıçdaroğlu, şu sözleri kullandı:

* “Doğrudur… Aslında ben, bu devletin onurlu evlatlarına ‘Kanun dışı buyrukları uygulamayın’ diye seslenmiştim.

* Senin ismine umut verici fakat işlerin biraz aksayacak.”

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 25 Mayıs Etik Günü ve Etik Haftası kapsamında düzenlenen ‘Etik Eğitimi ve Etik Eğitici Yetiştirilmesi İş Birliği Protokolü İmza Töreni’nde konuşmuştu.

Kamu vazifelilerinin etik sorununu konuştukları platformda birebir vakitte kamu vazifelilerinin hakkını, hukukunu, onurunu savunmanın da vazifeleri olduğunu vurgulayan Erdoğan, şunları söylemişti:

* “Buradan açıkça ilan ediyorum; kamu görevlilerimize demokratik hukuk devleti sonları dışında kelam söyleyen herkes, bu devletin de bu milletin de düşmanıdır.

* Zira bu çirkefliğin maksadı, devleti işleyemez hale getirmek, münasebetiyle milleti hak ettiği hizmetlerden yoksun etmektir.

* Bu türlü bir rezilliğe, bu türlü bir kepazeliğe, bu türlü bir ahlaksızlığa asla müsaade veremeyiz.

* Kaldı ki bir Cumhurbaşkanı’nın ailesini maksat alarak bu türlü bir süreci işletmek akıl kârı değildir.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.