Kadın doktorun kafasını masaya vurmuştu! İstenen ceza belli oldu

Kadın doktorun kafasını masaya vurmuştu! İstenen ceza belli oldu

Posted by

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlı Yenimahalle Semt Polikliniğinde görevli Doktor Ebru Ergin Bakar’ın Feray Y. tarafından darp edilmesi olayında şüpheli Feray Y.’nin ifadesinin alınmasının ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı.

İddianamede Feray Y.’nin ‘kamu görevlisini kasten yaralama’ suçunu işlediği ve istenen cezanın üst sınırda verilmesi gerektiği belirtildi. Ayrıca cezanın, ‘Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu’ kapsamında yarı oranda artırılması da istendi.

İddianamede Cumhuriyet Savcısı Ercan Poyraz’ın sağlık çalışanlarına yönelik şiddete ilişkin tespitleri yer aldı. Sağlık hizmetinin temel bir insani hak olduğunu söyleten Poyraz, sağlık çalışanlarının bu hizmeti sunarken onur, şeref ve saygınlıklarının korunması gerektiğini vurguladı. Ayrıca sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanlara verilecek cezada yarı oranda artırım yapılacağını ifade eden Poyraz, bununla birlikte hapis cezasının ertelenmesi hükümlerinin uygulanmayacağını vurguladı. İHA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.