Güngören’de 4 katlı binada çatlaklar oluştu: 2 bina tahliye edildi

Posted by

İstanbul’un Güngören ilçesinde gece saatlerinde çatlaklar oluştuğu belirlenen 4 katlı bina, güvenlik münasebeti ile tahliye edildi. Bu binanın çabucak yanındaki bina da birebir münasebet ile boşaltılırken, binada oturanların kimileri geceyi sokakta geçirdi.

DHA’nın haberine nazaran Genç Osman Mahallesi’nde saat 03.00 sıralarında Mehmetçik Sokak’ta bulunan 4 katlı binada yaşayanlar, binada oluşan çatlaklar nedeniyle durumu itfaiye, polis ve belediye takımlarına haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye, polis ve Güngören Belediyesi’ne ilişkin takımlar, binada inceleme yaptı.

İncelemelerin akabinde 2 bina da güvenlik gerekçesiyle tahliye edildi. Sabah saatlerinde bina temelinde inceleme yapılacağı öğrenildi. Ayrıyeten, boşaltılan binaların yan tarafında üretimi devam eden inşaatın da olduğu görüldü. Belediye takımlarının bina etrafındaki tedbirlerinin inceleme bitinceye kadar süreceği belirtildi.

‘YAN BİNADA SALLANTI OLMUŞ’

Yan binada oturan Nevzat Civcik, “Şu anda bekliyoruz, tam olarak ne olduğunu biz de bilmiyoruz. Yan binada sallantı olmuş, fayanslar dökülmüş. Biz de onun için çıktık dışarı. Bekliyoruz bakalım ne olacak. Zabıta takımları geldi, biz de dışarıda bekliyoruz. Bizim binada çatlak yok, yan binada var” dedi.(HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.