Enerjisa Güç, Türkiye’nin en kıymetli 21. markası oldu

Posted by

Şirketten yapılan açıklamaya nazaran, Brand Finance’in her yıl yayınlanan “Türkiye’nin En Pahalı Markaları” araştırmasının 2022 sonuçları aşikâr oldu.

Enerjisa Güç, kelam konusu araştırmada, geçen yıla nazaran 9 basamak yükselerek 21’inci en kıymetli marka oldu. Şirketin bedeli de 181 milyon dolardan 222 milyon dolara yükseldi.

Enerjisa Güç, birebir vakitte bu yıl birinci 10 içerisinde güçlerini artıran 5 şirketten biri oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Enerjisa Enerjisa Üst Yöneticisi Murat Pınar, Brand Finance listesinde büyük bir yükseliş kaydetmekten gurur duyduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Brand Finance listesinde bu yıl büyük bir atılım gerçekleştirerek 30. sıradan 21. sıraya yükseldik. Bu sonuç müşterilerimizin ve paydaşlarımızın bize duyduğu itimat ve gerçekleştirdiğimiz yatırımların piyasalar nezdinde olumlu karşılanmasının bir sonucudur. Enerjisa Güç olarak ülkemizin büyüme potansiyeli yüksek olan elektrik dağıtım ve satış kesiminde teknoloji ve sürdürülebilirlik merkezli bir strateji paha üreterek ilerliyoruz. Daha yeşil ve akıllı bir gelecek için daima olarak kendimizi geliştirmeye adayarak yaşadığımız etrafa ve topluma yarar sağlarken ve müşterilerimizin hayatını kolaylaştıracak eserler geliştirmeye ve yatırımlarımızı hayata geçirmeye devam edeceğiz.”

KAYNAK: AA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.