Elif Çakır: Erdoğan, Allah’ın emirlerine uyduğu için mi ülkenin ekonomisi battı, vatandaşı soğan-patates alamayacak hale getirdi?

Karar gazetesi yazarı Elif Çakır, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan‘ın Konya mitingindeki “Onlar emri Kandil’den alıyor, biz Allah’tan emir alıyoruz. Dini, bayrağı, ezanı olmayanlar Bay Kemal’i destekliyor” sözlerine işaret ederek, “Şunu net olarak ifade etmeliyim ki seçim dönemlerinde dini siyasete alet etmeyen, dini kendi siyasi çıkarları için kullanmayan siyasetçimiz yok ama Erdoğan’ın “Allah’tan emir alma” sözü dinin siyasete alet edilmesinin bugüne kadar emsali görülmemiş en aşırı örneğidir” diye yazdı.

Erdoğan’ın Allah’ın emirlerine uyarak ülkeyi yönettiği ülkede ortaya çıkan tablonun tuhaf olduğunu kaydeden Çakır, “Allah’ın emirlerine uyduğu için mi ülke yoksullaştı? Allah’ın emirlerine uyarak ekonomiyi yönettiği için mi ülkenin ekonomisi battı, vatandaşı soğan patates alamayacak hale getirdi? Allah’ın emirlerine uyduğu için mi AK Parti karşıtlarının alınlarına terör, FETÖ, ajan etiketi yapıştırıyor?!
Erdoğan Allah’tan korkmalı, din istismarını bırakmalıdır” ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir