Dünya şampiyonu özel sportmenler yurda döndü

Posted by

Çekya’da düzenlenen SU-DS Down Dünya Şampiyonası’nda kadro halinde şampiyon olan Özel Sportmenler Down Atletizm ve Masa Tenisi Ulusal Kadroları atletleri yurda döndü.

Türk Hava Yolları’na (THY) ilişkin uçakla saat 13.05’de Prag’dan İstanbul’a gelen ulusal sportmenler, İstanbul Havalimanı’nda çiçeklerle karşılandı. Şampiyonada 5 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya alarak bir dünya şampiyonasında en fazla madalya kazanan Türk sportmen olan Emrah Akçakoca, kazandığı madalyaları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a armağan ettiğini söyledi.

Şampiyonada en fazla madalya kazanan Türk sportmen olan Emirhan Akçakoca, “Sapasağlam döndüğüm için çok memnunum. Buradaki özel atletlere muvaffakiyetler diliyorum. Onlarla birlikte Prag’da dünya rekorunu kırdım. Çok keyifli ve gururluyum” dedi.

SOKAKLARA ÇIKMASINA MÜSAADE VERİLMEYEN ÇOCUKLAR ARTIK DÜNYA ŞAMPİYONU

Türkiye Özel Sportmenler Spor Federasyonu Lideri Birol Aydın, tarihi bir muvaffakiyet elde ettiklerini belirterek şunları söyledi:

“Yıllar evvel konutlara kapatılan, yok sayılan, bunlar eğitim göremez denilen, konutlardan sokaklara çıkmasına müsaade verilmeyen özel çocuklara verilen dayanakla büyük bir muvaffakiyet elde ettik. Şu anda bu çocuk İstanbul’a dünya şampiyonu olarak döndü. Artık biz mahzurları aşmış bir federasyonuz. Bugün 43 madalya ile döndük. Bu pırıl pırıl gençler, neler başardığını görmüş oldu. Cumhurbaşkanımızın mahzurlara kucak açmasıyla bu çocuklar şampiyon olmuştur.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.