Donetsk Halk Cumhuriyeti duyurdu: Ukrayna, idare binasını vurdu

Posted by

Ukrayna’nın doğusunda yer alan ve Rusya’nın özerkliğini tanıdığı Donetsk Halk Cumhuriyeti’nin idare merkezinin, Ukrayna ordusu tarafından vurulduğu belirtildi. Rus haber ajansı TASS’ın aktardığına nazaran Donetsk idaresi, üç kişinin öldüğünü duyurdu.

Açıklamada, “NATO topçularının bombardımanı Artyoma Caddesi’ndeki Central Hotel’e ve Donetsk Halk Cumhuriyeti idare binasına da ziyan verdi” sözleri yer aldı. TASS’a nazaran bir yetkili, taarruzda kullanılan mermilerden en az birinin, ABD üretimi bir HIMARS topçu roket sisteminden ateşlendiğini sav etti.

HARKOV’DAN 825 KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ

Öte yandan Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna’nın ikinci büyük kenti Harkov’da Ukrayna’ya ilişkin bir SU-27 savaş uçağının düşürüldüğünü duyurdu.

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Irina Vereşçuk, geçtiğimiz saatlerde yaptığı açıklamada Harkov bölgesinden 825 kişinin tahliye edildiğini belirtmişti. Vereşçuk, Telegram bildirisinde “Başarılı bir insani yardım operasyonu: Harkov bölgesinin denetimsiz bölümünden bugün 238’i çocuk olmak üzere 825 kişi tahliye edildi” tabirlerini kullandı. (DIŞ HABERLER)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.