Demirtaş’tan Gürsel Tekin’e takviye YETERLİ Parti’ye aba altından sopa

Posted by

CHP’li Gürsel Tekin’in HDP’ye bakanlık kelamı vermesinin akabinde başlayan tartışmaya terör soruşturması kapsamında tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Lideri Selahattin Demirtaş da katıldı. Dermirtaş, GÜZEL Parti Genel Lideri Meral Akşener’in “HDP bizim olduğumuz masada olamaz, onların olduğu masada biz olmayız” açıklamasına şu sözlerle reaksiyon gösterdi:

Vicdanlı bir biçimde lisana getirdi

“Konuyu birinci lisana getiren Gürsel Bey’in arka niyetli olmadığını, bilakis olağan olanı, olması gerekeni vicdanlı bir halde lisana getirdiğini düşünüyorum. Asıl sorunlu açıklamalar, HDP’ye bakanlık konusunda feveran edenler cephesinden yapılan açıklamalardır. Kullandıkları lisan siyaseten etik dışı, incitici ve dışlayıcıdır.”

Kimin oylarıyla kazanmayı düşünüyorlar

İYİ Parti’ye aba altından sopa gösteren Selahattin Demirtaş, kelamlarına şöyle devam etti:

“HDP’ye yok’ diyorlar. Hele evvel siz o bakanlık koltuğuna oturun da bir görelim. Seçimi nasıl ve kimin oylarıyla kazanıp da bakan olmayı hayal ediyorlar, merak ediyorum.”

Demirtaş Kılıçdaroğlu’nun adaylığına ait ise “Ülkenin neredeyse tüm temel ve tartışmalı meselelerine ait görüşlerini açıklamış durumda ve farklı toplumsal kesitlerde kıymetli bir dayanağa sahip olduğu görünüyor” bildirisini verdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.