Danışmanlık Devi: Bu Altcoin, Sıradaki Bitcoin Olabilir!

Posted by

Bir yatırım danışmanlık firması, Solana’nın, bir sonraki Bitcoin olma potansiyeli en yüksek altcoin olduğunu iddia ediyor. Firma, bulmacanın son parçasının bir ‘killer app’ olduğunu kaydediyor. Ayrıca, şu anda, NFT’ler ve Blockchain oyunlarının en iyi iki olasılık olduğunu belirtiyor. Danışmanlık firmasının raporunu okuyucularımız için hazırladık.

“Bu altcoin bir sonraki Bitcoin olabilir”

Bitcoin gibi bir kripto para birimi asla olmayabilir. 2013’te yaratılmasından bu yana Bitcoin, %22.279.89 gibi inanılmaz bir geri dönüş sağladı. Bazı analistler, Bitcoin’in 2030 yılına kadar 1 milyon dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor. Bu, bugünün 24.000 dolarlık fiyatından 40 kattan fazla bir kazanç anlamına geliyor.

Bununla birlikte, Solana bir sonraki Bitcoin olma potansiyeline sahip. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, 2020’de halka arzından bu yana, token inanılmaz bir şekilde %3.260 arttı. 2021’de altcoin, yılın en sıcak kripto paralarından biriydi. Ancak, tıpkı Bitcoin gibi hemen hemen her yatırımcının kripto portföyünde bulunan ikonik bir kripto para haline gelecek mi?

Rakipsiz değer teklifi nedir?

Herhangi bir iyi yatırım gibi, Solana’nın da mümkün olduğunca çok sayıda yatırımcıyı çekmek için net bir değer teklifine ihtiyacı var. Şu anda, Solana etrafındaki yatırım tezi, lider altcoin Ethereum’a göre daha ucuz, daha hızlı ve daha iyi bir alternatif olduğu yönünde. Solana, saniyede 65’den fazla işlemi sıfıra yakın ücretlerle işleyebilen saf bir PoS Blockchain. Ethereum ise yüksek işlem ücretleriyle saniyede yalnızca yaklaşık 15 işlemi gerçekleştiriyor.

Bu nedenle kullanıcılar ve geliştiriciler Solana ekosistemi etrafında birleşmeye başladılar. Solana’da hemen hemen her şeyi yapmak Ethereum’da olduğundan daha ucuz ve daha verimli. Bu nedenle medya analistleri Solana’yı bir ‘Ethereum katili’ olarak adlandırdı. Ethereum, çok beklenen Merge’üyle bir PoS sistemine geçecek. Bununla birlikte, Solana yine de Ethereum’dan daha üstün bir teknoloji platformuna sahip olacak.

Ancak Solana’nın bir sonraki Bitcoin olması için daha da güçlü bir değer teklifine ihtiyacı olacak. Örneğin Bitcoin, ‘dijital altın’dır. Bu kavramı anlamak o kadar basit ki. En genç kripto yatırımcılarını bile uzun vadede HODL satın almaya motive etti. Bu arada piyasadakiler, Ethereum’un ‘dijital yağ’ olduğunu söylediler. Bu da Ethereum’un kripto dünyası için neden bu kadar önemli olduğunu açıklamanın oldukça basit ve etkili bir yolu. Peki Solana nedir? İşte bir fikir: Solana ‘dijital güneş ışığı’.

Altcoin taraftarları nerede?

Bitcoin’in bir diğer ayırt edici özelliği de kült benzeri bir takipçi kitlesinin varlığı. Token her düştüğünde, hayranlar Bitcoin destekçilerini ‘düşüş’ü satın almaya çağırıyor. İnsanlar onlara Bitcoin fiyatının nereye gittiğini sorduğunda, güvenle “aya” diye cevap veriyorlar. Gelecekle ilgili bu tür olağanüstü iyimserlik, Solana’nın bir sonraki Bitcoin olmayı umuyorsa yakalaması ve elinde tutması gereken bir şey. Çünkü zor piyasa koşullarından geri dönmesine yardımcı olacak şey bu. Tıpkı Bitcoin ve Ethereum maksimalistleri olduğu gibi, Solana maksimalistlerinin de olması gerekiyor.

Ve şimdiden bu Solana süper destekçilerinin ortaya çıktığına dair işaretler var. Örneğin 2021’de Solana taraftarları tüm yazı ‘Solana Yazı’ olarak markalamaya çalıştı. Veya, Solana’nın New York şehrinin merkezindeki Solana Spaces adlı gerçek hayattaki (IRL) perakende mağaza deneyiminin son lansmanına bakalım. Solana Spaces birçok yönden bir Apple Store’a benziyor. Bu, Blockchain dünyasında bir ilk. Bu yüzden Solana’nın, Apple gibi bir teknoloji markasının çizgisinde bir kripto markası haline gelmesi olası. İşte bunun için dikkatli olun!

‘Killer app’ uygulaması nedir?

Bu arada, bir sonraki Bitcoin olmak kolay değil. Bunun için Solana’nın kendisini diğer tüm Blockchain projelerinden ayıracak bir ‘killer app’ geliştirmesi gerekiyor. Teknoloji dünyasında, kullanıcıları, geliştiricileri ve teknoloji girişimcilerini belirli bir şirketi benimsemeye ikna eden tek ürün veya hizmet, harika bir uygulamadır.

Şu anda, bir Solana katil uygulaması için en olası seçenek, Non Fungible Token’ler (NFT) veya sanat, video ve diğer medya sahipliğinin dijital temsillerini içeriyor. Nisan ortasından bu yana, Solana NFT’leri sıcak bir konuşma konusu oldu. En popüler NFT pazarı OpenSea, Solana NFT’leri listelemeye başladı. Ancak öldürücü uygulama aynı zamanda yeni bir oyunın, yeni bir metaverse oluşturma veya yeni bir merkezi olmayan finans (DeFi) teklifi olması mümkün.

Açıkçası, Solana’nın bir sonraki Bitcoin olması için pek çok şeyin doğru gitmesi gerekiyor. Ancak, son iki yılda Solana için zaten doğru olan şeylere dayanarak, geleceği hakkında iyimser olmak için nedenler var.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.