Cumhurbaşkanı Erdoğan, İmamoğlu’nun çay davetine gelmedi

Posted by

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İBB Lideri İmamoğlu’nun çay davetine gelmedi. Saraçhane’de düzenlenen aktifliğe gelen Erdoğan’ı İBB’nin Saraçhane’deki başkanlık binasında bekleyen İmamoğlu “Belediye en fazla hücuma uğramış noktalardan biri, şehitlerimiz var, gazilerimiz var. Buraya gelmesini dilek ederdim. Lakin kendi takdirleri böyleymiş, hürmet duyuyoruz” dedi.

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, Saraçhane’deki başkanlık binasındaki makamında, çaya davet ettiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı bekledi. Saat 17.00 sıralarında İBB’ye gelen İmamoğlu, mitingin yapıldığı Saraçhane Parkı’nı gören makam odasının bulunduğu kattan evvel İBB’nin aldığı tedbirleri denetledi.

Mitinge gelenlerin yiyecek ve içecek gereksinimini karşılamak üzere İBB’nin kurduğu taşınabilir büfeler hakkında bilgi aldı. 4 yere büfe kurulduğu bilgisini alan İmamoğlu “Anladığım kadarıyla yalnızca parkın içinde beşerler var, sokağa taşmadı” dedi.

İBB binası önünde kurulan taşınabilir büfeden yararlanan vatandaşları gören İmamoğlu “Millet burayı bilmez diyeceğim lakin gelmişler güzel. En azından vatandaşımızı ağırlamış olduk büyükşehir belediyesinin bahçesinde” dedi. İmamoğlu “Ben Saraçhane deyince önümüze kadar kalabalık gelir sandım” tabirlerini kullandı. İmamoğlu “Biz bekleyelim kelam verdiğimiz gibi… Cumhurbaşkanımızı ağırlamaktan keyif duyarız” diyerek makamına geçti ve miting boyunca Cumhurbaşkanı’nı bekledi.

“KENDİ TAKDİRLERİ BÖYLEYMİŞ”

Mitingin bitmesinin akabinde 20.00 sıralarında makamından ayrılan İmamoğlu basın mensuplarına yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

* “Tabi ki bekledim, zira dün söyledim. Ayrıyeten miting mühletince de birtakım hizmetlerimiz vardı onları takip ettik. 4 noktada taşınabilir büfemizle vatandaşlarımıza hizmet verdik.

* Etraf paklığı üzere süreçleri itinayla arkadaşlarımız yönettiler kusursuz bir alan oluşsun diye. Elbette ki benim hislerim bana bunu söylüyor, burada miting kararı alan Cumhurbaşkanlığının, birebir formda geçmişte buraya hizmet etmiş olan sayın Cumhurbaşkanı’nın bu belediyeyi ziyaret etmesi ki; belediye en fazla hücuma uğramış noktalardan biri, şehitlerimiz var, gazilerimiz var… Buraya gelmesini istek ederdim. Ancak kendi takdirleri böyleymiş, hürmet duyuyoruz.”

“UMARIM BU LİSAN DÜZELİR”

Cumhurbaşkanı’nın konuşmasındaki “İstanbul’daki selde neredeydiler” sorusunun hatırlatılması üzerine İmamoğlu “Açıkçası bugünkü konuşma farklı bir lisanla olmalıydı. Bugün ulusal birlik günü. Fakat anladık ki hâlâ bu kürsüler 15 Temmuz da olsa birileri için Cumhur İttifakı günü. O denli olmaz. Benim ilgilendiğim tarafı bu. Tenkitler olacaktır. Ne diyelim, umarım bu lisan düzelir”  karşılığını verdi.

ÇAYA DAVET ETMİŞTİ

İmamoğlu, 14 Temmuz günü düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin soruları üzerine Saraçhane’de Cumhurbaşkanı’nın katılacağı 15 Temmuz anma aktifliği hakkında açıklama yapmıştı. İmamoğlu “Cumhurbaşkanımızı tekraren Saraçhane’ye davet etmiştim. Muhtemelen gelemediği için şu ana kadar, bunu öbür bir vesileyle yerine getirmek dileğiyle yarın burada buluşma ilan ettiğini düşünüyorum. Saraçhane’ye gelir de kendisinin de misyon yaptığı Saraçhane’ye uğrar mı diye davet edilmesem de tıpkı saatlerde burada kendilerini bekliyor olacağım. Bir kahvemizi içmesini, bir çayımızı içmesini diliyorum” demişti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.