Bu Yüzden Banyoyu Temizlemek İçin Bulaşık Deterjanı Kullanmalısınız!

Posted by

Banyonuzdaki sabun kalıntıları yahut başka inatçı lekelerle sistemli olarak savaşıyor musunuz? O vakit değerli paklık eserleri satın almayın. Zira tek yapmanız gereken mutfak dolabınıza bir göz atmak. İster inanın ister inanmayın, bulaşıklarınızı parlak ve pak hale getirmek için kullandığınız deterjan banyoda da işe yarar! Pekala siz banyo için hiç deterjan kullandınız mı?

BANYODA DETERJAN

Düşünürsen mantıklı. Deterjan kirli bulaşıklarınızdaki yağı ve yağı parçalamak içindir, pekala bu neden banyonuzda da işe yaramasın? Bir sonraki sayfada banyonuzu temizlemek için nasıl kullanabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

KÜVET

Aslında çok kolay: Şişeden biraz deterjan sıkın ve dönen hareketlerle tüm küvetin üzerine dökün. En çok kir biriktiren yerleri, ekseriyetle küvette suyun kaldığı kenarları kaplamaya çalışın.

Bulaşık sabununu küvetin kirli bölgelerine dökün ve fırçalamaya başlamadan evvel, biraz beklemesine müsaade verin.
Daha sonra bir fırça alın ve bulaşık deterjanı tüm pisliği akıtana kadar fırçalama sürecini gerçekleştirin.
Duşu açın ve küveti durulayın. İşte bu kadar! Banyonuz yeni üzere olacak. Üstelik bu kadar kısa bir sürede… Deterjanı küvetin üzerine yaymak için bir (ovma) süngeri kullanın. En inatçı lekeler bile yok olana kadar süngerle ovalayın. Yapmanız gereken tek şey küveti biraz ılık suyla durulamak ve işiniz bitti! Küvetiniz hiç olmadığı kadar parlayacak.

AYAKTA FIRÇALAMAK

Banyoyu fırçalamak için çok uzun müddet diz çökemiyorsanız, işte size bir ipucu. (Ovma) süngeri yerine, biraz daha sert tüylere sahip pak bir süpürge kullanın. Bu sayede güç durumda kalmadan ayaktayken banyoyu fırçalayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.