Birebir okulda 17 ikiz karne aldı

Posted by

Atakum ilçesi Fahrettin Ulusoy İlkokulu’nda 2021-2022 eğitim-öğretim periyodunda ana sınıfı ve 4. sınıflar olmak üzere 17 ikiz, 1 üçüz öğrenci karne heyecanı yaşadı. Toplam 37 öğrenci okulda düzenlenen merasimle karnelerine kavuştu.

İkizler bile şaşırdı

Düzenlenen merasimle karnelerini alan öğrenciler, kendileri de ikiz ve üçüz olmalarına karşın hayatlarında birinci kere bu kadar ikiz öğrenciyi bir ortada gördükleri için şaşkın olduklarını söyledi.

“17 ikiz, 1 üçüz öğrencimize karne verdik”

Bu kadar ikiz ve üçüz öğrencinin birebir okulda olmasının az rastlanır bir durum olduğunu belirten Atakum İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Hayrettin Tekin, “2021-2022 eğitim-öğretim dönemini da kazasız belasız atlattık. Tüm öğrencilerimize hoş bir tatil diliyorum. Fahrettin Ulusoy İlkokulu’nda nitekim de çok seçkin görülen bir olay ile karşı karşıyayız. Okulda 17 ikiz öğrenci, 1 de üçüz öğrenci var. Bugün düzenlediğimiz merasimle okulumuzda bulunan 17 ikiz öğrencimizi karnelerini vererek, tatile uğurladık” dedi.

“Öğretmenlerimiz bize seslenirken ismimizi karıştırdılar”

Öğretmenlerinin de kendilerini tanımakta zorluk çektiğini söz eden 4. sınıf öğrencileri Demir ve Çınar Armalı, “Karne aldığımız için çok heyecanlıyız. Çok keyifli ve heyecanlıyız ancak bir yandan da hüzünlüyüz. Bu okulda 4 sene geçirdik ve artık okuldan ayrılacağız. İkiz olarak birebir okul ve sınıfta okumak hoştu. Karnemizi de bir arada aldık. Daha evvel bu kadar ikizi bir ortada görmemiştik. Bu tahsil sürecinde öğretmenlerimiz de bizi karıştırdılar. Hocalar bazen Çınar’a Demir, Demir’e Çınar diyorlardı. Aldığımız notlar da birebirdi, karnemiz de birbiriyle aynı” diye konuştular.

“Ben taktir aldım ikizim teşekkür”

Tıpkı okulda tahsil görmelerine karşın karne notlarının farklı olduğunu belirten Mert ve Murat Yetik ise “Öğretmen ve okuldan ayrıldığımız için üzgünüz. İkizimle tıpkı okulda okumaktan memnunum. Okulda eğitim alırken çok eğlendik. Bizim karnemizdeki da notlar değişik geldi. Ben Murat Yetik takdir evrakı aldım, Mert ise teşekkür evrakı aldı. Mert’in ortalaması 78 geldiği için takdir dokümanı almayı kaçırdı” formunda konuştular.
Karne merasiminin akabinde Okul Müdürü Abdullah Kamil Satıcı ve öğretmenler öğrencilere bundan sonraki eğitim-öğretim hayatlarında muvaffakiyetler diledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.