Binali Yıldırım: ‘Önümüzdeki sene 3 tane bayramımız var’

Posted by

Partisinin Sivas Vilayet Teşkilatı’nca düzenlenen bayramlaşma programı için kente gelen AKP Genel Lider Vekili Binali Yıldırım, burada partililerin bayramını kutladı.

Buruciye Medresesi’ndeki programa Yıldırım’ın yanı sıra AKP milletvekilleri İsmet Yılmaz, Mehmet Habib Soluk, Semiha Ekinci, Belediye Lideri Hilmi Alım, AKP Vilayet Lideri Hakan Aksu ile partililer katıldı.

‘DOĞDUĞUMUZ BÖLGELERİ ASLA İHMAL ETMEYELİM’

Yıldırım, “Bayramlar; kardeşliğin, dostluğun doruğa ulaştığı, dargınlıkların, küslüklerin ortadan kalktığı müstesna günler. İmkanımız olan vatandaşlarımız üzere kurbanımızı kestik, akrabalar başta olmak üzere ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. Uzak diyarlardan, gurbetten gelen hemşehrilerimiz memleketine gelip sıla-ı rahim yaptı. Büyüklerimizin ellerinden, küçüklerin gözlerinden öptük. Hoş anılarımızın olduğu bu toprakları, hep canlı tutmak hepimizin vazifesidir. Nerede olursak olalım doğduğumuz bölgeleri, vilayetleri, köylerimizi asla ihmal etmeyelim. Ben de tertipli olarak bayramlarda sık sık Erzincan’a ve doğduğum Sivas’a gelirim ve hemşehrilerimle hasret gideririm. Buralar adeta bizim güç depoladığımız yerler haline geldi” dedi.

‘GELECEĞE EMİN ADIMLARLA YÜRÜYECEĞİZ’

Zor bir coğrafyada gayret verdiklerini hatırlatan Yıldırım, “Ülkemiz, İbn-i Haldun’un dediği üzere sıkıntı bir coğrafya. Coğrafya bizim bahtımız. O halde bu bahtla birlikte zorlukların üstesinden gelmek zorundayız. Bunun yolu da birlikten, beraberlikten, kardeşlikten geçiyor. İçeride ve dışarıda memleketimiz üzerinde plan yapanlara karşı inadına birliğimizi, beraberliğimizi gözümüz üzere koruyacağız. Bir olacağız, iri olacağız, canlı olacağız, kardeş olacağız, birlikte Türkiye olacağız. Ay yıldızlı bayrağımızın altında hür ve bağımsız olarak gelecek yıllara emin adımlarla yürüyeceğiz. Cumhuriyeti kuran kent, Türkiye’nin geleceğinin de bugününün de teminatıdır. Bu kentin ismi, Sivas’tır. Bu kentin insanları yiğidolardır. Yiğit insanlardır. Sivasspor’u da tebrik ediyorum. Türkiye Kupası’nı da kazanarak kentimize çok büyük bir başarıyı armağan etmiştir” diye konuştu.

‘SİVAS, 2023’TE YENİ REKORA VAR MI?’

2023’te yapılacak seçimlere de değinen Yıldırım şöyle devam etti:

“Önümüzdeki sene 3 tane bayramımız var. Birinci bayramımız, Ramazan Bayramı. Üçüncü bayramımız, Kurban Bayramı. İkisinin ortasında da bir bayram daha var; Cumhurbaşkanı’mızı Allah’ın müsaadesiyle rekor oyla tekrar başımıza getireceğiz, cumhurbaşkanı olarak seçeceğiz. Sivas, 2023’te yeni rekora var mı, hazır mı? Allah sizleri daim etsin. Birlik, beraberliğimizi bozanlara fırsat vermesin. Milletçe huzur içinde, sıhhatle bayramlara eriştirmeyi Rabbi’m nasip eylesin. Bu vatanı bize emanet eden şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazilerimize Allah’tan güzel uzun ömürler diliyorum.”

‘CUMHURİYETİN 100’ÜNCÜ YILINA İLERLİYORUZ’

15 Temmuz’un yıl dönümünü de hatırlatan Yıldırım, sözlerini kullandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.