Beyoğlu’nda bilgisayar mühendisini gasp şüphelilerinden biri yakalandı

Posted by

Gümüşsuyu Mahallesi’nde geçtiğimiz cumartesi günü sabah saat 06.20 sıralarında dinlenmek için sokak merdivenine oturan bilgisayar mühendisi Oday Alojaly, 4 kişi tarafından darbedildi. Kendilerini polis olarak tanıtan şüpheliler, kimlik soran Alojaly’e tekme ve tokatlarla saldırdı. Bu sırada küme içindeki bir kişinin cüzdanından çıkardığı bir kartı süratlice gösterip cebine geri koyması dikkat çekti. Aldığı darbelerle sarsılan Alojaly’nin cebinden cep telefonunu alan şüpheliler, oradan süratle uzaklaştı. Oday Alojaly’nin gözünde morluklar oluştu. 

Alojaly, “Ben merdivende oturdum, dinleniyordum, yanıma 4 kişi geldi. Kendilerini polis olarak tanıtınca kimlik göstermelerini istedim. Kimlik göstermediler, saldırıp beni dövdüler. Cebimdeki telefonu çalıp, kaçtılar” diye konuştu. 

ŞÜPHELİLERDEN BİRİ YAKALANDI

Olayın akabinde başlatılan soruşturma kapsamında şüphelilerin kimlikleri tespit edildi. İnanç Timleri, şüphelilerden 18 yaşından küçük olan F.G.’yi Şişli’de yakaladı. Polisteki süreçleri tamamlanan F.G. gasp cürmünden adliyeye sevk edilirken, başka şüphelilerin yakalanması için çalışmalar sürdürülüyor. 

KAYNAK: DHA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.