AKP Eskişehir Gençlik Kolları Lideri Yasin Sarı istifa etti

Posted by

AKP Eskişehir Odunpazarı Gençlik Kolları Lideri Yasin Sarı, misyonundan istifa ettiğini açıkladı. Sarı, vazifeden istifa etmek için dilekçe vermesine karşın, genel merkez tarafından misyondan el çektirme (görevden alma) yazısı gönderilmesine reaksiyon gösterdi.

Eskişehir’de 12 yıldır AKP teşkilatında, mahalle teşkilatları, Alpu İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı, Vilayet Gençlik Kolları Lider Yardımcılığı, Vilayet Gençlik SKM Başkanlığı ve 2020 yılından itibaren de AKP Esişehir Odunpazarı İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı misyonlarında bulunan Yasin Sarı, vazifesinden istifa ettiğini açıkladı.

“DÜĞÜN GECEMDE DAHİ İSTİFAM İSTENDİ”

Yasin Sarı, istifa dilekçesi vermiş olmasına karşın genel merkez tarafından misyondan alma yazısı gönderilmesine de reaksiyon gösterdi. Bir müddettir parti teşkilatındaki yönetici liderler ve genel merkezden istifasının istendiğini ve geçtiğimiz ay sonunda düzenlediği düğün gecesinde dahi istifa baskısı yapıldığını öne süren Sarı, şunları söyledi:

*Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti davamıza hamdolsun hizmet etme fırsatı buldum. Elimden geldiğince bayrağı üst taşımak için de gayret ettim. Atandığım günden bu güne kadar davam ve sevdam bildiğim Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti için gece gündüz durmadan çalıştım.

*Bunun en büyük şahidi evvel ulu Allah sonra hoş ilçemiz Odunpazarı halkımızdır. Parti Teşkilatımızdaki yetkili liderimiz tarafından misyonumuzu ziyadesiyle yerine getirdiğimizden ötürü istifamız istenmiştir. 2023’e giden bu kutlu yolda ‘Davam ve kavgam olan Recep Tayyip Erdoğan’a istifa ederek ihanet edemem’ dememe karşın gerek parti teşkilatımızdaki yönetici liderlerimiz gerekse genel merkezimiz tarafından düğün gecem de dahi ısrarla istifa etmem konusunda baskı gördüm.

*Bu yapılan baskılar sonucunda davam ve kavgam olan Recep Tayyip Erdoğan’ın, ailemin ve yol arkadaşlarımın bu süreçten daha fazla ziyan görmemesi için istemeyerek istifamı sundum. İstifamı sunmama karşın, genel merkezimiz tarafından misyondan el çektirme (görevden alınma) yazısı tarafıma ulaştırılmıştır.

*Siyasetin yalnızca bir makamdan dolayı olmadığı şuurunda olarak bundan sonraki gayretimize dava arkadaşlarımla idarem ve mahalle liderlerim ile bir arada bu yolda hizmet etmeye devam edeceğiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.