AK Partili Zülfü Demirbağ vekil maaşlarından yakındı

Posted by

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, TV42’deki Sümen Altı programına konuk oldu.

Gündeme ait değerlendirmelerde bulunan  Demirbağ, Türkiye’deki ekonomik duruma ait açıklamalarda bulundu.

“İki kilo et yiyorsak…”

Geçtiğimiz yıl kurlardaki dalgalanma sonucu vatandaşlara tekliflerde bulunurken, “Normal kurallarda ayda iki kilo et yiyorsak yarım kilo yeriz. Domatesi iki kilo yerine iki tane alırız” sözleriyle gündeme gelen Demirbağ, bu sefer milletvekili maaşlarının azlığından yakındı.

 

“Bu maaşlarla vekillik yapılmaz”

An prestijiyle 40 bin TL civarında olan milletvekili maaşlarını az bulduğunu ve danışmanlarından borç alarak ayı tamamladığını söz eden Debirbağ, mevzuyla ilgili şu sözleri kullandı;

“Şu anda utanıyorum ki, danışmanıma ‘Oradan 2-3 bin lira getirin. Niçin? Danışmanlarıma borçlanmışım maaşımı bekliyorum, 15 gün sonra alacağımız. Bayram öncesi maaşı bekliyoruz. O denli değil, dışarıdan göründüğü üzere değil. İçi giden, vicdanı olan bir insan o milletvekili maaşıyla milletvekilliği yapamaz. Çok sıkıntı.

Belediyedeyken daha uygun durumdaydım

Ben İstanbul Belediyesi’nde bürokrattım. İdare heyeti üyeliği de alıyordum, bir kontrol, bir idare. Valla şu ankinden çok çok düzgündü benim durumum. İki tane de kooperatife girdim, mesken sahibi oldum ben İstanbul’da. Artık mümkün değil, nasıl yapacaksınız?”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.