Abdullah Gül’ün kızı Kübra Gül boşandı, tartışmalı villa Gül ailesinde kaldı

Posted by

11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün kızı Kübra Gül ile Mehmet Sarımermer’ın boyanma davası sonuçlandı. Çiftin boşanma basamağında Gül ailesinin yaşadığı İstanbul Beykoz’daki milyon dolarlık villanın kimde kalacağı tartışmaya neden olmuştu.

Oda TV’dan Can Özçelik’in haberine nazaran çift boşandıktan sonra Mehmet Sarımermer, kendisine ilişkin olan Mesar Gayrimenkul ve Yatırım şirketini 31 Mart’ta Abdullah Gül’ün oğlu Ahmet Münir Gül’e devretti. Gül ailesinin oturduğu Beykoz’daki villa da bu şirkete aitti. Bu dönem süreciyle birlikte villa Gül ailesinde kalmış oldu.

Mehmet Sarımermer’in kayınbiraderi Ahmet Münir Gül’e devrettiği Mesar Gayrimenkul ve Yatırım şirketine kayıtlı olan Beykoz’daki villa, tapuda “tripleks konut” olarak kayıtlı.

103 bin metrekare arsa üzerine konseyi 28 villanın yer aldığı ve helikopter pistinin de bulunduğu bu sitede, 4,5 katlı boğaz görüntülü villadan yalnızca 2 tane bulunuyor. İki villanın birinde Gül ailesi oturuyor.

Gül ailesinin villası 10 bin 770 metre kare arsa üzerinde ve 3 bin 600 metre kare. Konutun 8 bin metre kare bahçesi de mevcut. Ayrıyeten konutun etrafı tadilatla kapatılarak site dışından özel bir giriş yapıldı.

11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün 13 milyon dolara alınan 4,5 katlı konutunun bulunduğu sitede 650 metrekarelik iki katlı 6 odalı villanın kıymeti ise 89 milyon TL. Abdullah Gül’ün konutunun bugünkü kıymetinin ise 40 milyon doların üzerinde olduğu kestirim ediliyor.

Abdullah Gül, 2013 yılında 13 milyon Dolara alınan villayla ilgili açıklama yaparak “benim değil damadımın” demişti. Lakin o devir Abdullah Gül’ün lüks değerli villanın maliyetinin nasıl karşıladıklarını kamuoyuna izah edemeyeceklerini düşündüğü için bu açıklamayı yaptığı sav edilmişti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.