Abdullah Avcı’nın yıllık fiyatı 3’e katlandı

Posted by

Geçtiğimiz haftalarda Abdullah Avcı ile yeni kontrat için muahedeye varan ve deneyimli çalıştırıcının bu dönem sonunda bitecek kontratını 2025’e kadar uzatan Trabzonspor Yönetimi, ayrıntıları KAP’ta açıkladı. Deneyimli çalıştırıcının fiyatına önemli bir artırım uygulandı.

37 yıllık şampiyonluk hasretini bitiren Avcı, evvelki kontrata nazaran 3 kat daha fazla kazanacak. Birinci kontratta bu sezonki maaşı 8.5 milyon TL olarak belirlenen başarılı taktisyenin yeni fiyatı; 25 milyon TL. 2023/2024 ve 2024/2025 futbol sezonlarında, bir evvelki dönem ödenen garanti fiyatın, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanacak, ‘bir evvelki yılın tıpkı ayına nazaran değişim tablosunda’ yer alan Temmuz ayı oranları dikkate alınarak bulunacak (TÜFE+ÜFE)/2 oranında artırılacağı ve bu artış oranının yüzde 50’den fazla olmayacağı belirtildi.

Yönetimle sayı konuşmadı

Camiaya ve taraftara yıllardır beklediği şampiyonluk sevincini yaşatan Abdullah Avcı, yeni kontratla birlikte ödüllendirilirken, başarılı çalıştırıcının rastgele bir sayı konuşmadan imzayı attığı öğrenilirken, idare de hocasına beklenen jesti yaptı. (Fanatik)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.